Kostka granitowa

KOSTKA GRANITOWA Cechuje się wysoką odpornością na trudne warunki atmosferyczne, dzięki czemu przez całe wieki zachowuje swoje walory użytkowe i wizualne. Dobierając różne rozmiary i kolory kostek można komponować ciekawe i bardzo atrakcyjne nawierzchnie. W zależności od przeznaczenia wymiary kostki granitowej są różne. Im większy nacisk poruszających się pojazdów, tym większą kostkę powinno się zastosować. Mniejsza kostka granitowa może być stosowana na taras, chodnik lub alejkę w ogrodzie. Kostka granitowa na podjazd lub obrzeża powinna być większa, dzięki czemu zniesie większe obciążenia.

Kostka granitowa występuje w rozmiarach: 4/6 ; 7/9 ; 8/11 oraz 15/17. Kostkę granitową w zależności od wielkości cechuje różna wydajność materiałowa :

Kostka granitowa szara 4/6 cm z 1 tony kostki można wyłożyć 8 m2

Kostka granitowa szara 7/9 cm z 1  tony kostki można wyłożyć 6 m2

Kostka granitowa szara 8/11 cm z 1  tony kostki można wyłożyć 4,5 m2

Kostka granitowa szara 15/17 cm z 1 tony kostki można wyłożyć 2,7 m2

Z racji tego, że kostka granitowa nie jest produkowana metodą odlewania jak kostka betonowa , tylko surowo łupana ze skały przez wykwalifikowanych kamieniarzy trudno tutaj o podanie idealnych wymiarów. Tak naprawdę nie ma dwóch identycznych kostek, a podane wymiary określają przedział w jakim znajduje się wymiar ścianki surowca. Duży wybór kolorów i rozmiarów kostki granitowej umożliwia komponowanie ciekawych i bardzo urokliwych nawierzchni. Nawierzchnia z kostki granitowej jest niezniszczalna, z upływem czasu nie traci na swych właściwościach technicznych i estetycznych.

Zapraszamy do kontaktu!

Sprzedaż detaliczna i hurtowa:
666-055-952 (kamień i skały) Barbara

Sprzedaż hurtowa:
604-608-941 (kamień i skały) Marcin

Dział transportu:
507-234-778

Wykonujemy także: transport samochodami samowyładowczymi. wywóz i przywóz mas ziemnych prace ziemne budowa dróg i parkingów

Nasze towary są dostępne luzem, w big-bagach i workowane po 25kg
Dysponujemy specjalistycznym transportem; wywrotki (3,5t ; 6t ; 12t ; 24t ; 26t) i dzwig HDS ( ładowność 10t)