Grys granitowy

Granit jest najbardziej znaną skałą magmową -głębinową.Ma budowę jawnokrystaliczną na skutek środowiska głębinowego w jakim powstał. Charakterystyczną cechą struktury granitu są liczne spękania i szczeliny, przebiegające zwykle w trzech prostopadłych kierunkach tzw. ciosy, co ułatwia jego eksploatację. Jest to najtwardszy i najbardziej wytrzymały kamień. Granit jest wykorzystywany w sporcie żużlowym : stanowi nawierzchnię toru; jak również w curlingu, jako materiał do produkcji kamieni curlingowych.

Posiadany w naszej ofercie grys granitowy jest kruszywem naturalnym, łamanym niezwykle trwałym. Dostępny we frakcji 8/16 oraz 16/22 umożliwia zastosowanie jako główne kruszywo przy podjazdach i alejkach, tworząc zwięzłą – praktycznie nie do zniszczenia nawierzchnię odporną na ścieranie oraz wytrzymałą pod naciskiem dużej masy. Kamień ten odporny jest na działanie czynników zewnętrznych takich, jak wysoka lub bardzo niska temperatura, jest materiałem niepalnym oraz kwasoodpornym. Przez małą nasiąkliwość,może być zastosowany w nawet najbardziej wymagających warunkach. W ogrodnictwie przydatny będzie jako kamień dekoracyjny ogródków skalnych. Ze względu na swoją neutralność w interakcji z roślinnością, doskonale sprawdzi się jako podsypka wokół drzew,krzewów oraz rabat. W kontakcie z wodą nie wytwarza żadnych substancji chemicznych, dlatego też z powodzeniem można użyć grys do aranżacji oczek wodnych bądź większych akwenów.

Zapraszamy do kontaktu!

Sprzedaż detaliczna i hurtowa:
666-055-952 (kamień i skały) Barbara

Sprzedaż hurtowa:
604-608-941 (kamień i skały) Marcin

Dział transportu:
507-234-778

Wykonujemy także: transport samochodami samowyładowczymi. wywóz i przywóz mas ziemnych prace ziemne budowa dróg i parkingów

Nasze towary są dostępne luzem, w big-bagach i workowane po 25kg
Dysponujemy specjalistycznym transportem; wywrotki (3,5t ; 6t ; 12t ; 24t ; 26t) i dzwig HDS ( ładowność 10t)